fbpx

Wycieczki objazdowe na MALTĘ

Wycieczki na Maltę:

Oferta
Touroperator Impreza / Hotel od / do
Wybierz termin:
Kierunek:
od:
do:
Impreza/Hotel:
Liczba uczestników:
Wyżywienie:
Transport:
Typ oferty:
Typ oferty:
Typ oferty:

„Samolotem do raju”

Wyspa między Europą a Afryką. Skarbnica architektury, sztuki, historii i kultury. Zabytki z czasów Rzymian, Fenicjan i Brytyjczyków. Wyśmienite jedzenie. Majestatyczne klify i błękitne laguny. Raj na ziemi.

PROGRAM PRZYKŁADOWY !

1 dzień
wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) stanowisko „M” o godz. 07.30 [wariant opcjonalny – dodatkowo płatny]. Godz. 11.00 - spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku (Katowice - Pyrzowice), odprawa bagażowo-paszportowa. 13.15 – 15.50 Przelot na Maltę liniami Wizz Air. Przejazd autokarem do portu Marsaxlokk - wizytówka Malty, spacer wśród łodzi rybackich zwanych „luzze”czyli oczy Ozyrysa (namalowane na burtach zapewniają dobry połów), panorama Morza Śródziemnego z klifów Dingli. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja (opcjonalnie). Nocleg.
2 dzień
śniadanie, przejazd do Błękitnej Groty - rejs łodziami (rejs uzależniony jest od stanu morza), przejazd do Hagar Qim (UNESCO), zwiedzanie kompleksu świątyń sprzed 5 tys. lat. Przejazd do Rabat - wizyta w Katakumbach św. Pawła i dawnej stolicy Malty – Mdina, zwana „cichym miastem” - spacer po pełnym tajemniczego klimatu starym mieście do średniowiecznej cytadeli, czas wolny. Przejazd do Mosta i zwiedzanie bazyliki NMP (wzniesiona na wzór rzymskiego Panteonu). Powrót do hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie). Nocleg.
3 dzień
śniadanie, przejazd do portu St.Paul, rejs katamaranem Sea Adventure na wyspę Comino - czas wolny w Błękitnej Lagunie, możliwość kąpieli. Rejs na wyspę Gozo, przejazd autokarem do Victorii (Rabat) - stolicy wyspy, spacer po starym mieście do średniowiecznej cytadeli i katedry NMP, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie). Nocleg.
4 dzień
śniadanie, przejazd do Mellieha, wizyta w sanktuarium NMP, grota i kaplica nad grotą. Przejazd do Wioski Popey’a (panorama z klifu), następnie transfer na jedną z najpiękniejszych piaszczystych plaż Malty- Golden Beach. Powrót do hotelu komunikacją publiczną, obiadokolacja (opcjonalnie). Nocleg.
5 dzień
śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do stolicy wyspy „muzeum pod gołym niebem”, Valetta (UNESCO), Triq ir-Repubbliki, główna ulica, Ogrody Barakka wspaniała panorama Wielkiego Portu i Fortów, pałac Wielkiego Mistrza - dziś rezydencja prezydenta Malty (z zewnątrz), katedra św. Jana-(wewnątrz), czas wolny. Przejazd na lotnisko - odprawa bagażowo-paszportowa.16.25 przelot do Polski (Katowice - Pyrzowice) samolotem Wizz Air. 19.45 transfer autokarem do Rzeszowa (opcjonalnie, dodatkowo płatne).